Kategorie

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY TESTER CA9000 PROFESSIONAL KALIBRACJA GRATIS

  • Producent: Aisko
  • Cena brutto: 289,00 zł
  • (Cena netto: 234,96 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

Alkomat CA9000® Professional to połączenie eleganckiego wzornictwa i nowoczesnej technologii pomiarowej opartej na elektrochemicznym ogniwie. Jest liderem w klasie alkomatów elektrochemicznych nie tylko ze względu na niezwykłą dbałość o detale podkreślające jakość wykonania, ale przede wszystkim wysoką dokładność i powtarzalność pomiarów.
Alkomat CA9000® Professional posiada wbudowany czujnik przepływu powietrza, system zabezpieczający komórkę pomiarową przed uszkodzeniem w wyniku niewłaściwie przeprowadzonej próby, licznik ilości wykonanych pomiarów oraz funkcję przypominającą o konieczności wykonania kalibracji.
Dodatkowo w urządzeniu zastosowany został nowoczesny układ kontroli prawidłowego działania analizatora przed i po każdym pomiarze.
Aby zminimalizować błąd pomiarowy oraz maksymalnie wydłużyć żywotność sensora, tester został wyposażony w moduł kontroli temperatury. Uniemożliwia on wykonanie pomiaru w przypadku, gdy przekroczony jest zakres temperatury pracy testera, co mogłoby skutkować uszkodzeniem podzespołów.
Niewątpliwą zaletą urządzenia jest możliwość zdefiniowania jednostek pomiarowych zależnie od preferencji użytkownika* (‰, mg/L, % BAC, µg/L).
Alkomat CA9000® Professional polecany jest dla firm oraz użytkowników indywidualnych, którzy oczekują dokładnych i powtarzalnych pomiarów.
*Możliwość zmiany jednostki pomiarowej przez serwis. Fabryczne ustawienie : ‰ promile
Alkomat jest skalibrowany i przygotowany do pracy.

Zestaw zawiera:
- alkomat
- baterie, pokrowiec, ustniki wielorazowe
- instrukcja obsługi w języku polskim
- karta gwarancyjna, karta napraw, karta kalibracji
- dowód zakupu - paragon (lub na życzenie FV)
- nasz firmowy kalendarzyk


Wyświetlacz 3 cyfrowy LCD, podświetlany
Zakres pomiarowy 0.00 ~ 4.00‰
Rozdzielczość pomiaru 0.01‰
Dokładność +/- 0.05‰ dla 1.0‰ w temp. 25°C
Czas przygotowania do pracy poniżej 20 sekund
Sensor platynowa, elektrochemiczna komórka pomiarowa
Zasilanie 2 x 1.5V baterie alkaliczne typ AAA
Zalecane okresy kalibracji Co 6 miesięcy / 500 pomiarów w zależności, który warunek wystąpi wcześniej
Warunki pracy 0 ~ 40°C, wilgotność < 95%RH
Wymiary 114 x 47 x 24 mm
Waga 85g bez baterii
URZĄDZENIE JEST OBJĘTE PROGRAMEM BEZPŁATNEJ KALIBRACJI
Program bezpłatnej kalibracji pozwala w znaczący sposób obniżyć koszty związane z użytkowaniem urządzenia.
Dokładność wskazań każdego alkomatu może obniżać się w trakcie normalnego procesu użytkowania. Aby zapewnić prawidłowy pomiar każdy tester powinien być co pewien czas kalibrowany. W zależności od zaleceń producenta kalibracja powinna być przeprowadzana co 3 - 6 miesięcy lub po wykonaniu określonej ilości pomiarów.
Według średnich cen rynkowych oddając urządzenie do serwisu należy liczyć się z wydatkiem ok. 70- 160 zł w zależności od rodzaju alkomatu i typu zastosowanego w nim sensora. Kupując alkomat objęty programem bezpłatnej kalibracji nie tyko oszczędzacie Państwo pieniądze, ale również macie pewność, że jest to niezawodny sprzęt najwyższej jakości.


UWAGA - PRODUCENT UDZIELA 5 LAT GWARANCJI